Ustroń – uzdrowiskowa moc Śląska

Jednym z najlepszych miejsc do spędzenia urlopu wakacyjnego lub zimowego na terenie Polski jest malownicza miejscowość Ustroń. Położona jest w zachodniej części kraju, w Beskidzie Śląskim. Wyjątkowe ukształtowanie terenu jest tutaj głównym atutem i atrakcją. Z uwagi na lokalizację, to miejsce idealne na wakacje jak i na zimowe szaleństwo na nartach. Ustroń jest szczególnie polecany dla osób poszukujących ciszy i spokoju oraz rekonwalescencji zdrowotnej, gdyż nosi miano najstarszego uzdrowiska w Polsce. Odkryte tu złoża leczniczej borowiny są wyjątkowo obfite, a woda solankowa jest jednym z głównych narzędzi uzdrowiskowych. Co roku przybywa tu mnóstwo turystów oraz kuracjuszy liczących na relaks i odpoczynek po ciężkich dniach, a także często na poprawienie stanu zdrowia. Najczęściej przyjeżdżają osoby z chorobami układu oddechowego, a także te przemęczone, które pilnie potrzebują regeneracji całego organizmu. Mimo, że tutejsze uzdrowisko działa już od wielu lat, niedawno mocno zaczęło się rozrastać.

Coraz więcej tu ośrodków spa i wellness, które mimo dużej konkurencji nie narzekają na zbyt dużą ilość wolnych miejsc. Baza noclegowa miasteczka z roku na rok staje się coraz bardziej obszerna. To przede wszystkim za sprawą powstających nowych ośrodków uzdrowiskowych, ale także rozrastającej się gamy pensjonatów i komfortowych kwater prywatnych. Noclegi w Ustroniu znane są z gościnności gospodarzy i ich skrupulatnej dbałości o wszystkie szczegóły pobytu przyjezdnych. Jedną z największych atrakcji uzdrowiskowych tego miejsca jest wyjątkowa Grota Solna. Stworzona została z kilkunastu ton soli z Morza Martwego, a jej lecznicze właściwości są znane w całej Europie. Seans w tym miejscu trwa czterdzieści pięć minut, a podczas jego trwania wdychać można wyjątkowo korzystne dla zdrowia mikroelementy. Chętnych nie brakuje na przestrzeni całego roku, dlatego też często organizowane są turnusy lecznicze. Przybywają na nie ludzie z całej Polski, dzięki czemu Ustroń staje się coraz bardziej popularnym miejscem. Mnogie możliwości spędzania wolnego czasu w aktywny i zdrowy sposób to duży plus tych okolic. Przez miejscowość prowadzą liczne szlaki turystyczne, ścieżki dla spacerowiczów, a także trasy rowerowe. Nie brakuje możliwości aktywnego wypoczynku nawet dla najbardziej wymagających.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>