Skromny kurort nadbałtycki – Gąski

Gąski są miejscowością turystyczną w północno-zachodniej Polsce w województwie zachodnio-pomorskim. Mimo, że jest to nie wielka wieś, ani duży kurort nadmorski jakich wiele w tej okolicy cieszy się popularnością wśród turystów. Króluje tu kameralna atmosfera, cisza, spokój. Gąski oferują wiele możliwości aktywnego wypoczynku, można tu zwiedzić ciekawe zabytkowe miejsca, a także poleniuchować na plaży. Największym atutem jest przyroda i bardzo dogodna lokalizacja. Znajduje się w powiecie koszalińskim na Wybrzeżu Słowińskim w gminie Mielno. Nie daleko stąd do dużego kurortu turystycznego jakim jest Mielno, a jednocześnie nie trzeba martwić się o wielkie tłumy i brak prywatności z nim związany. Dzięki temu, że miejscowość jest niewielka, jest tu także czysto i spokojnie. To doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, które pragną odpocząć, czy mieć dla siebie odrobinę własnej przestrzeni gdzie najmłodsi będą mogli swobodnie się bawić. Na zatłoczonych plażach często jest to utrudnione. W sezonie wakacyjnym dostępne jest strzeżone kąpielisko. Ma około stu metrów, a pilnują jej wykwalifikowani ratownicy, którzy dbają o bezpieczeństwo plażowiczów. Przestrzegając regulaminu, można czuć się tu naprawdę bezpiecznie, a dzięki temu bardziej komfortowo. Dzięki temu, że paski są szerokie, każdy może znaleźć miejsce dla siebie nie martwiąc się o miejsce na położenie koca czy rozłożenie parawanu.

W Gąskach nie ma tłumów, lecz w sezonie wakacyjnym, kiedy przyjeżdżają tu turyści baza noclegowa znacznie się uszczupla. Dostępna jest na przestrzeni całego roku, jednak w tym okresie wyjątkowo pamiętać trzeba o dokonaniu wcześniejszej rezerwacji (noclegi Gąski – online). Najbardziej popularne są kwatery prywatne, gdzie za bardzo przystępne ceny można wynająć w miarę komfortowy pokój. Można zdecydować się także na pensjonat. Jest ich tutaj kilka. Oferują komfortowe warunki w pokojach i często liczne dodatkowe usługi jak na przykład bezpłatny parking czy miejsce na urządzenie grilla. Jest także opcja zarezerwowania pokoju w hotelu. To najdroższa wersja pobytu w Gąskach jednak warto się na nią zdecydować z uwagi na wyjątkowy komfort wypoczynku. Gąski to dobry wybór by odpocząć latem. Dobrze funkcjonują tu także punkty usługowe i gastronomiczne, gdzie zjeść można wspaniałe potrawy regionalne. Najpopularniejsze są dania z ryb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>