Chętnie odwiedzany Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny to jedno z najbardziej urokliwych i najczęściej odwiedzanych przez turystów miast w Polsce. Wyjątkowo pokochali je aktorzy i polscy artyści. Leży ono w województwie lubelskim, na obszarze tak zwanego trójkąta turystycznego. W jego skład wchodzą trzy miasta: Puławy, Nałęczów i właśnie Kazimierz. Miejscowość tą można potraktować jako doskonały punkt wypadowy do tych miast, ale również jako miejsce na spędzeni urlopu, czy na krótką wycieczkę. Zwłaszcza że baza noclegowa jest tak duża, że najłatwiej jest się właśnie tutaj zatrzymać. Tak też robi większość turystów przyjeżdżających w te strony zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Wielu z nich tak, jak i my znajduje swój nocleg na witrynie internetowej – http://meteor-turystyka.pl/noclegi,kazimierz-dolny,0.html.

Kazimierz to piękne miasto, z długą, barwną i ciekawą historią. Piękne renesansowe kościoły, stare domy zbudowane z ciemnych bali, a także murowane kamienice kryte czerwonymi dachówkami. Oczywiście jak na stare miasto przystało, są też ruiny zamku i wspaniała baszta. Widoki przyciągają wielu malarzy, rzeźbiarzy i artystów, którzy w swych dziełach utrwalają piękno miasta. Kazimierz doceniany jest też przez reżyserów filmowych, którzy chętnie kręcą tu swoje filmy. Dzisiaj do miasta przyjeżdżają różni ludzie: biznesmeni szukający spokoju, zakochani przechadzają się romantycznymi uliczkami, miłośnicy kina przyjeżdżają na festiwal filmowy, rowerzyści udają się na dalsze wycieczki, a rodziny z dziećmi szukają odpoczynku od dnia codziennego w ciekawym otoczeniu.

Największy „najazd” turystów miasto przeżywa w weekendy. Rocznie milion gości odwiedza to miejsce. Ważne jest zatem, aby miejsce noclegowe zarezerwować dużo wcześniej. Wieczorami kafejki i restauracje pękają w szwach, ale jest ich tak dużo, że dla nikogo miejsca nie zabraknie. Latem nie ma dnia, żeby coś się tam nie działo, czy to festiwal filmowy, noc muzeów czy koncert muzyki klezmerskiej, który przypomina o żydowskiej przeszłości Kazimierza. Atrakcji jest naprawdę dużo. Codziennie też można przechadzając się uliczkami miasta podpatrzeć, jak przy rozstawionych sztalugach tworzą malarze, rzeźbiarze i inni artyści zakochani w tym pięknym mieście. Trochę mniej tłoczno robi się dopiero w listopadzie. Kazimierz Dolny jest miastem, w którym naprawdę czuje się ducha historii. Ma się wrażenie, że tutaj każdy kamień, każda ławeczka, gdyby mogła opowiedziałaby nam intrygująca historię z odległej przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>