Aktywny wypoczynek w Sarbinowie

Sarbinowo należy do mniejszych nadbałtyckich miejscowości, co każdego roku wydaje się przyciągać coraz więcej turystów, którzy chętniej chcą spędzać tutaj urlop. Za miejscem tym przemawia między innymi panujący w nim spokój w przeciwieństwie do innych, znacznie lepiej znanych miast nad Morzem Bałtyckim, takich jak: Gdańsk, Gdynia, Sopot czy Kołobrzeg. Z tego też powodu, do Sarbinowa chętnie przyjeżdżają całe rodziny z małymi dziećmi, które mają tutaj więcej przestrzeni i nie są tak narażone na zgiełk i hałas. Również rodzice dzieci mają większy komfort psychiczny i mogą naprawdę wypocząć. Bez wątpienia, atutem Sarbinowa jest również to, że baza noclegowa (noclegi Sarbinowo) jest znacząco bardziej korzystna cenowo od innych, w lepiej znanych nadmorskich miasteczkach.

Sarbinowo oferuje turystom szereg atrakcji, z których mogliby skorzystać. Największą z nich jest oczywiście piękna, czysta plaża z dostępem do wody. Ponadto, Sarbinowo ma także swój znak rozpoznawczy w postaci wyjątkowej promenady, która pierwotnie służyła do ochrony miasta przed zalaniem morską falą, a obecnie stanowi głównie odnowiony obiekt turystyczny, oddzielający plażę od części zamieszkanej.
Turyści w Sarbinowie mogą oddawać się zarówno biernemu wypoczynkowi, jak i czynnym aktywnościom. Zatem kiedy znudzi nam się zażywanie kąpieli morskich i słonecznych, możemy udać się na zwiedzanie. Znajduje się tu kilka obiektów, którym warto poświęcić chwilę uwagi, takich jak zbudowany w neogotyckim stylu kościół i zabytkowa chata rybacka. Miłośnicy jazdy konnej mogą udać się do znajdującej się w Sarbinowie małej stadniny. Wraz z naszymi pociechami możemy również wybrać się do mini-zoo zobaczyć z bliska bażanty, świnki wietnamskie i inne zwierzątka.

Bardzo ciekawą opcją na czynne spędzenie czasu jest skorzystanie z wyznaczonych szlaków turystycznych, niezmiernie atrakcyjnych krajobrazowo, liczących nawet kilkanaście kilometrów. Jednym z nich jest trasa przez Chłopy i Milenko, aż do Mielna. Pieszo można udać się także do oddalonych o 5 km Gąsek, gdzie znajduje się dostępna dla zwiedzających latarnia morska. Do latarni można dotrzeć spacerkiem przez plażę, bądź ul. Nadmorską, która za Sarbinowem przechodzi w drogę żużlową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>